Η συνδρομή της Αστυνομίας… χρειάστηκε δυστυχώς για να ολοκληρωθεί ο αγώνας μπάσκετ μεταξύ Τήρων Αγίων Θεοδώρων, ο οποίος ήταν πρώτος στην βαθμολογία και τον Λέοντα 2014 Λεχαίου, ο οποίος ήταν τρίτος… το Σάββατο στο Κλειστό Γυμναστήριο Αγίων Θεοδώρων!

Αναλυτικότερα, ο αγώνας ντέρμπι ξεκίνησε στις 19:00 με την ατμόσφαιρα μέσα στο γήπεδο να είναι εκρηκτική από τα πρώτα λεπτά… Όταν τελείωσε το πρώτο ημίχρονο, παράγοντες και παίκτες της γηπεδούχου ομάδας την ώρα που οι ομάδες κατευθύνονταν στα αποδυτήρια… συνεπλάκησαν με παράγοντες και παίκτες της φιλοξενούμενης ομάδας λόγω του ότι οι φίλαθλοι της ομάδας Λεχαίου, πανηγύριζαν την πρόκριση την ομάδας τους…

Αποτέλεσμα του επεισοδίου ήταν να σπεύσει στο σημείο, η Αστυνομία και να ηρεμήσει τα πνεύματα. Μάλιστα, έμεινε στο γήπεδο μέχρι την ώρα της λήξης του αγώνα καθώς η κατάσταση ήταν τεταμένη…

Για την ιστορία… ο Τήρων νίκησε με 68 – 64!